Зміст

  1. Про маршрут
  2. Як підготуватися?
  3. Екскурсія з Києва, Черкас, Полтави, Одеси
  4. Ціна
  5. Як щодо екскурсовода?

Буцький каньйон – це не лише велич природи, а й легенди, історії та наукові факти. Про береги Гірського Тікича в цій місцевості можна розповідати довго. Питання лише в тому, наскільки глибокою є ваша зацікавленість. У будь-якому разі весело проведений час, хороші фотографії та приємна втома від ходьби забезпечені. 

Про екскурсійний маршрут

  • Тривалість – приблизно 1,5 години. 
  • Довжина – приблизно 2 кілометри.
  • Початок маршруту – гребля Буцької ГЕС.
  • Кінець екскурсії – скеля “Родіонова”.
  • Розмір групи – від 1 особи до безкінечності. 

Як підготуватися до екскурсії?

Прогулянка по каньйону не така й легка. Часом доведеться спускатися стежкою до самої води, а потім – різко підніматися гранітним берегом. Найперше радимо орієнтуватись на погоду, щоб всі краєвиди побачити і не сильно стомитись:  

  1. Взуття має значення. Під час дощу стежки стають слизькими. Буде легше гуляти, якщо на підошві взуття будуть грунтозачепи. Водночас не варто шукати найпотужніші туристичні черевики. Прогулянка Буцьким каньйон – це не сходження на Говерлу.
  2. Спека може дошкуляти. Влітку точно пригодяться сонцезахисні окуляри, панама чи кепка. Варто легко одягатись, щоб ніщо не сковувало рухи тіла. Також є сенс спланувати екскурсію на самий ранок, коли прохолода ночі ще залишить свіжість на каньйоні.
  3. Вітри бувають серйозні. При температурі нижче 10 °C доречно тепло одягнутись. В будь-яку пору через специфіку рельєфу каньйон може легко продуватися сильним вітром з певних напрямків. Це ж лісостеп – рівнесенькі поля прорізуються западинами, а каньйон є довгою та глибокою долиною.
  4. Дощу варто остерігатися. Влітку бувають різкі зливи. Врахуйте, що вздовж каньйону не так багато місць, де можна було б перечекати негоду. Парасолька чи дощовик ніколи будуть зайвими.  

Найголовніше – взяти з собою пригодницький настрій і бути готовим до прогулянки.

Екскурсія з Києва, Черкас, Полтави, Одеси

Туризм на Буцькому каньйоні став помітно розвиватися приблизно з 2010 року. Саме тоді місцину почали масово відвідувати групи по 20-30 людей, які прибували автобусними чартерами з великих міст України. Значна частина туристів просто замовляли рейс, не турбуючись про екскурсію. В результаті вони часто оминали наймальовничіші локації та не завжди розуміли, що саме знаходиться перед ними. Менша частина груп були з професійними гідами, проте це не завжди були фахівці, які знали секрети каньйону.

Станом на 2024 рік ситуація щодо екскурсій стала значно кращою. У самому селищі є декілька екскурсоводів, які мають більше 10 років досвіду роботи з великими і малими групами. Не завжди й умовно “чужі” екскурсоводи мають погані компетенції. Наприклад, чудовим прикладом досвідченого гіда, який обожнює Буцький каньйон є Наталя Горбачова.

Підсумуємо:

  • в Буцький каньйон найскладніше доїхати, дороги не з усіх напрямків в хорошому стані;
  • найкраще екскурсію по каньйону проводять місцеві екскурсоводи;
  • у нас завжди є декілька варіантів досвідчених гідів з Буків.

Як казав Джон Рокфеллер: “Я краще найняв би людину з ентузіазмом, аніж людину, яка все знає“.

Ціна екскурсії

Вартість залежить від розміру групи. У ексурсовода є досвід роботи як з 4, так і з 34 людьми. Для окремої особи дешевшою буде прогулянка разом з великою групою.

Уточнимо, що корисно знати перед замовленням екскурсії:

  1. Плануйте завчасно. Радимо домовлятись за 5-6 днів перед приїздом. Для цього потрібно лише зателефонувати по контактному номеру телефону, який буде зазначено далі по тексту.
  2. Будні кращі за вихідні. Якщо у робочі дні ніяк не виходить, то радимо уникати відвідин каньйону хоча б у державні свята. Наприклад, 24 серпня буде дуже багато людей. Приємніше гуляти берегами Гірського Тікича тоді, коли вас не оточує натовп.
  3. Замовити можна майже завжди. У Буках є не один колоритний гід. Навіть якщо ваша група сильно запізнюється, то нам не буде тяжко знайти ще одного екскурсовода саме тоді, коли вам потрібно. Аналогічна ситуація і щодо зими, пізньої осені чи ранньої весни.

Радимо врахувати думку Уоррена Баффета: “Чесність – дуже дорога якість. Не варто очікувати її від людей, які коштують дешево“.

Як знайти гіда?

Василь Сологуб знає про каньйон усе! Він розповість про:

  • історію назв найбільших скель;
  • причини формування гранітних порід;
  • найкращі місця для обіду чи ночівлі;
  • місця купівлі сувенірів, в тому числі хенд-мейд.

І це далеко не весь перелік того, що ви отримаєте від нього протягом прогулянки каньйоном!

Для консультації, будь ласка, телефонуйте чи пишіть в мессенджери: 

063-970-93-24
099-658-37-65

Екскурсія Буцьким каньйоном, місцевий гід
Василь Сологуб

Якщо залишилися питання або помітили помилку в статті – пишіть про це в коментарях. З повагою, Василь Олексійович.

11 Коментарів

Олена · 6 Вересня, 2020 о 20:06

Хочу сказать спасибо! «Деду Васылю» за интересную, максимально познавательную, а главное- юморную экскурсию чудесным Букским каньоном!
Василий, вы супер клиентоориентирован!

    vasologub · 7 Вересня, 2020 о 00:48

    Спасибо большое за тёплый отзыв 🙂
    Жду Вас снова ещё 🙂

Олександр · 15 Березня, 2021 о 23:01

Доброго вечора! Мене цікавить вартість екскурсії для груп від 15 до 50 чоловік, для дорослих та дітей окремо. Дякую! Олесандр. 0662744120 , 0674221740 мої контакти.

    vasologub · 19 Березня, 2021 о 09:01

    Телефоную Вам 😉

    Оксана · 29 Травня, 2021 о 12:45

    Добрий день. Цікавить екскурсія для групи (приблизно 20 осіб). Оксана. Тел. 0937185976

Олександра · 9 Червня, 2021 о 22:24

Щиро дякуємо від усієї Жіночої платформи “UpGrade” за неймовірно цікаву, змістовну і калоритну екскурсію! Це було неймовірно захоплююче!
Усім радимо-найкращий екскурсовод по Буцькому каньйону – Дід Василь
Дякуємо!
Ми ще приїдемо

    vasologub · 9 Червня, 2021 о 22:50

    ❤️

    Сергій · 14 Травня, 2023 о 23:03

    Екскурсовод відмінний, харизматичний, дякуєм пану Василю за проведений час)))

Наталія · 30 Жовтня, 2023 о 09:56

Рекумендуємо діда Василя під час відвідин Буцького каньйону. Без його екскурсії це було б просто гарне місце, сила граніту та води. Василь зміг “оживити” цю велич природи своєю розповіддю.

    Руслан · 23 Вересня, 2024 о 21:36

    Дуже дякуємо діду Василю за чудову екскурсію.Було дуже цікаво.Людина своєї справи.Всім рекомендуємо.5 балів.Були проїздом з Дніпра.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *