Екскурсія на “Буцьку пасіку” – чудовий варіант сільського туризму. За 2 кілометри від річки Гірський Тікич в селі Буки (Черкаська область) знаходиться сімейна пасіка. Вона містить більше 60 вуликів, у тому числі авторської та старовинної конструкції.
На пасіці вас очікує:
- Дегустація меду, сот, медовухи, інших смаколиків. Залежно від періоду цвітіння медоносів бджоли збирають різний нектар. Завдяки цьому в одному вулику можуть бути рамки як з акацієвими, так і з липовими солодощами. У вас буде змога скуштувати ще теплий мед, який зовсім недавно був нектаром на квітах.
- Розповідь пасічника, який більше 25 років займається бджолярством. По-простому та з гумором він розкаже про робочі будні. Запевняємо, що ви здивуєтесь з багатьох нюансів життя маленьких трудівниць.
- Консультація про те, як відрізнити справжній мед від фальсифікату. Пасічник знає багато секретів, які не буде розкривати перекупщик, що торгує на ринку чи ярмарку.
- Огляд бджолиного вулику. Ви зможете заглянути всередину та дістати рамку з медом. На “Буцькій пасіці” навіть є прозорий вулик – особливо він подобається дітям. Не турбуйтесь – усім гостям видають захисні маски. Потрібно лише слухати поради пасічника і тоді вас точно не вкусить бджола.
Будь-які продукти бджільництва можна придбати після екскурсії.
Поради для вдалої екскурсії на пасіці
Насамперед нагадаємо, що пасіка знаходиться близько до Буцького каньйону та однієї з перших ГЕС України. У вас буде нагода поєднати приємне з корисним – не лише покращити здоров’я та розширити кругозір, а й помилуватись гранітними берегами Гірського Тікича.
Перейдемо до корисних рекомендацій:
- Можна замовити екскурсію і на пасіку, і на каньйон. Лише робіть це завбачливо, адже літом доволі часто є багато гостей і не завжди є вільний час у розкладі.
- Тривалість екскурсії не сильно обмежується. Зазвичай вона триває 1-2 години. Цього вдосталь, щоб ознайомитись з бджолиною сім’єю. Як правило, чим більша група туристів, тим більше часу займає екскурсія.
- В кінці можна пообідати в альтанці. Потрібно тільки попередити про це нас відразу. “Буцька пасіка” – не турбаза, тут немає централізованої кухні. Проте ви однозначно можете розрахувати на молоду картоплю з власного городу та ароматний борщ.
- На Гугл Картах є відмітка “Буцька пасіка“. Це пришвидшить для вас пошук дороги, також радимо читати відгуки від попередніх гостів і залишати нові короткі звіти.
Ще раз повторюємо, що екскурсія відбувається в спеціальних масках під турботливим спостереженням умілого пасічника. Не варто боятись бджіл у Буках – вони ніколи просто так не стануть нападати на людей.
Замовити тур на пасіку та дізнатись деталі краще всього за номерами телефону: 0996583765, 0639709324.
Відео та фото
22 червня 2019 року ми зустріли на пасіці гостей з Вінниці. Одягли захисні маски та пішли слухати пасічника. Згодом, дізнавшись про життя бджіл, сіли дегустувати врожай. Спробували меду і медовухи, що і голод збило, і настрій підняло. Потім поїхали купатись в Буцькому каньйоні.
Їсти натуральний мед — означає бути здоровим!
Сторінка в Facebook — https://www.facebook.com/bukyhoney/
Якщо у вас є питання або ви помітили помилку в статті – напишіть про це в коментарях. З повагою, син пасічника — Василь Олексійович.
0 Коментарів