Зміст сторінки
Відстань між Буцьким каньйоном та столицею не перевищує 200 кілометрів, але цей маршрут однозначно не найпростіший без додаткової підготовки. Завдяки інформації, що наведена у статті, кожен турист полегшить собі життя на шляху до Буків. Дані актуальні станом на серпень 2023 року.
Як доїхати автобусом?
Нагадаємо, що Буцький каньйон знаходиться в межах Буків Черкаської, а не Київської області. Не переплутайте – вам потрібно прямувати в Уманський, а не Білоцерківський район.
Де сідати в Києві?
Автобуси відправляються виключно з Центрального автовокзалу “Київ” за адресою Деміївська площа, 3, неподалік станції метро “Деміївська”. В касі можна завчасно придбати білети. До каньйону можуть прямувати 2 рейси:
- О 09:20 – Київ-Маньківка.
- О 15:00 – Київ-Маньківка.
Дорога займає 3-4 години – тривалість залежить від трафіку на трасі Київ-Одеса, тому не розраховуйте на 3 години дороги під час виїзду в п’ятницю вдень. Ціна квитка складає близько 250-300 гривень. Врахуйте просту тенденцію – чим далі, тим менше прямих автобусних рейсів з Києва до Буцького каньйону.
Радимо уточнювати наявність рейсів і/чи на сайті Центрального автовокзалу, де ви також можете придбати квитки онлайн = > https://ukrpas.com.ua . Яка б не була прекрасна цифровізація України, але найнадійніший варіант – попередньо завітати до каси автовокзалу і купити квиток. Якщо вам не вистачило квитків за 30-60 хвилин до початку рейсу, то є сенс спитати напряму у водія.
Що робити, якщо не встигли на автобус?
Якщо дуже хочеться потрапити в Буцький каньйон, то хутчіш сідайте на першу маршрутку (автобус), що прямує хоча б до Жашкова. З Центрального автовокзалу відправляється відносно багато транспорту на одеський напрямок. Альтернатива – швидко шукати машину на БлаБлаКарі чи ловити попутку на Одеській площі. Можна обігнати прямий рейс на трасі – водій автобуса точно не буде перевищувати швидкість в 100 км/год. Якщо обгін закінчиться успішно, то вам потрібно вийти в Жашкові і чекати на рейс “Київ – Маньківка”. Жашків – останній населенний пункт, який рейсовий автобус долає по одеській трасі. Далі він прямує селами, де будь-яких автобусів значно менше, ніж на трасі.
Автор статті протягом останніх 10 років разів 5 намагався обігнати прямий рейс на трасі Київ-Одеса. Приблизно в половині випадків це закінчувалось успішно. Врахуйте, що з Жашкова до Буків прямує обмежена кількість рейсів. О 18-19 годині ви точно не зможе дістатися автобусом, тому обгін прямого рейсу радимо проводити зранку. Якщо вже пішли на таку авантюру, то прорахуйте можливість їхати до Подібної. Тут в роль вступають наступні нюанси:
- у більшості випадків Подібна є зручнішою проміжною точкою для того, щоб дістатися Буцького каньйону;
- Подібна знаходиться південніше Жашкова по одеській трасі, а отже, прямуючи від Києва, ви спочатку проїдете Жашків, а через близько 40 кілометрів досягнете Подібної;
- будь-який прямий автобусний рейс між Києвом та Буками буде їхати виключно через Жашків – є рейси Київ-Маньківка, які не прямують через Буки, але їдуть через Подібну.
Для орієнтування у автобусних маршрутах радимо користуватися наступним сервісом => http://bus.com.ua .
Де виходити в Буках?
Заздалегідь попросіть зупинити “на каньйоні”, “перед антонівським мостом” – водії в курсі де знаходиться ця зупинка. Ви вийдете біля греблі ГЕС – це зручна точка для старту дослідження всього каньйону. Також можна вийти далі, “в центрі”, “на автостанції”. Звідти зручно потрапити до кемпінгу для наметів. Це виглядає таким чином.
Синьою товстою лінією виділено основну частину Буцького каньйону, зеленою – маршрут напрямку автобусів в Буках. Червона цифра “1” зверху зліва – зупинка “перед антонівським мостом”, “на каньйоні”. Якщо ви їдете з Києва в Буки через Жашків, то першою ви проїдете саме цю зупинку. Червона цифра “2” посередині справа – зупинка “в центрі”, “на автостанції”. Якщо ви їдете з Києва в Буки через Подібну (Маньківку) і також напряму з Одеси, то першою ви проїдете уже цю зупинку.
Уважний читач помітить, що автобус і основна частина транспорту прямують між точками “1” та “2” не найкоротшим шляхом . Ця найкоротша дорога між двома точками є вулицею Туристичною, що розташована вздовж берега Гірського Тікича. Асфальту на ній небагато, але це і на краще – менше пилу та шуму біля каньйону.
Як повертатися назад до столиці?
Ви уже знаєте, де точно є автобусні зупинки в Буках, там же вам і потрібно сідати на зворотній рейс. Врахуйте, що автостанція працює по цікавому графіку – з самого рання і до годин 8-9, потім з годин 12 до 16. Найточніший спосіб поїхати на автобусі – купити на автостанції квиток. Тут надійність не у вільному місці, а в тому, що автобус дійсно буде їхати – маршрути не є 100% надійними. Приблизно можна орієнтуватись по сервісу http://bus.com.ua
Графік автобусів з Буків на Київ:
- 5:45-5-30 – Маньківка-Київ;
- 10:50 – Черкаси-Жашків (до Жашкова, далі пересідаєте на Київ);
- 14:40 – Черкаси-Монастирище (до Жашкова, далі пересідаєте на Київ);
- 16:00 – Маньківка-Київ.
Загалом найбільш надійний варіант останніх десятиліть – рейс на 16-00.
Як доїхати автомобілем?
Непросто підібрати маршрут, який не вб’є підвіску автомобіля. Буцький каньйон знаходиться приблизно в 30 кілометрах від траси Київ – Одеса і ці 30 кілометрів є дуже непростими. Справжні труднощі чекають після з’їзду з одеської траси.
Найкоротший маршрут
Через Жашків, Сорокатягу, Охматів, Червоний кут, частина дороги Т2405. Довжина маршруту з Києва – 185 кілометрів. Він був би зручним для киян, але все псує незадовільний стан дороги з Жашкова до Буків. Не радимо так їхати, якщо, звісно, у вас не серйозний позашляховик. На звичайній машині шлях від Жашкова до Буків може зайняти годину, тому на всю дорогу з Києва варто виділяти не менше ніж 3 години.
Врахуйте такі нюанси шляху напряму з Жашкова до Буків по Т2405:
- шлях проблемний приблизно років 20, він потребує капітального ремонту і тільки це може вирішити одвічну проблему;
- 95% довжини шляху є досить пристойними, але решта це вбиті в нуль ділянки, і вони буквально мігрують – ямковий ремонт тут проводиться десятиліттями;
- лише досвідчені водії, які часто тут їздять, точно знають де можна їхати 100 км/год, а де потрібно буквально уповільнюватися до 5 км/год.
Отже, головне в маршруті з Жашкова повністю по дорозі Т2405 – не летіти. Литих дисків туристи побили вже багато.
Найбезпечніший маршрут
Через Жашків, Подібну, Маньківку, Попівку. Довжина маршруту з Києва – 218 км. Якість дороги від Маньківки до Буків краща, ніж від Жашкова до Буків. На середньостатистичному седані цей альтернативний шлях зазвичай займає 3 години.
На що може розраховувати автомобіліст чи мотоцикліст в Буках?
В центрі Буків є шиномонтаж (“5” на карті нижче), проте він не працює у вихідні, а в робочі дні не розраховуйте на столичний графік – о 16-00 він зазвичай закривається. Є заправка Укрнафти (“7” ), яка працювала цілодобово, але війна триває і комендантська година діє скрізь. Відразу біля заправки є автомийка самообслуговування Luxwash (“6”). Залишити ТЗ краще всього на Місці для наметів (“3”) або в кемпінгу Bukvar (“4”). Є такий нюанс – в цих місцях можна паркувати авто на ніч, на відміну від Лисакового чи Виру. Де-факто, і на жаль, ніхто нікого не покарає за авто, навіть якщо воно буде стояти посеред стежки за метр від русла Гірського Тікича. Врахуйте, що в часи пік ви і не залишите ТЗ біля Виру чи Лисакового – там банально не буде місця. Автівка, що стоїть біля палаток, в точках (“3”) чи (“4”) – це ознака цивілізованого відношення до правил ночівлі на каньйоні.
Червоні точки “1” та “2” – це вже згадувані раніше в тексті зупинки “перед антонівським мостом” та “в центрі”.
Є гідна фотографія з відпочинку? Порівняй його з нашою підбіркою в найбільш спільноті про Буцький каньйон в інстаграмі. До речі, ми завжди готові опублікувати ваші фото буцьких красот – пропонуйте їх адміну спільноти в дірект.
Потрібна екскурсія? Нема питань, за цим номером знайдеш самих харизматичних гідів — 0996583765
Хочеш допомогти? Є ідея заробити мільярд? Уважніший за операторів ППО (ПРО) і знайшов помилку в тексті? Пиши про це в коментах нижче.
5 Коментарів
Оксана · 13 Жовтня, 2021 о 15:04
На жаль, останній рейс до Києва тепер о 16:00.
Тальне-Київ більше не курсує.
Ігор · 22 Серпня, 2023 о 17:05
Так, підтверджую, тепер останній рейс тільки о 16:00 на зупинці. Далі або таксі до Жашкова або автостоп
Ольга · 19 Червня, 2024 о 10:42
Багато рокі користуюсь цим маршрутом, але сам автобус -це жах, сидіння дитячі маленькі і вигнуті спинки, поки доїдеш ,за 3 годину тебе витягають з того буса і ще тиждень ходеш зігнутий.Немає поручнів не на сидіннях , ні збоку, ніде.Дорога, хто знає, особливо від Жашкова по селах, то взагалі дорогою неназвеш і триматися треба хоть за щось, а їдедеш і як в “погремушке” говивий до катапультації в любий момент.Водії-супермени, бо їхати по дорозі який просто немає (Сорокотяга), має виїзжати майже на поле і неперевернути той нещасний бус, то майстерність.Але з сидіннями треба щось робити, 4 години в дорозі людина має сидіти чітко а незвисати і “позе імбриона” перебувати.
Василь · 21 Червня, 2024 о 13:13
Таки так автобуси це жах, але краса каньйону каньйону компенсує це. Рекомендую все-таки їхати бла-бла каром. З іншими туристами наприклад 🙂
Віталій · 19 Червня, 2024 о 10:48
Згоден, сидіння дійсно дуже вигнуті літерою “С”, спина так само дуже боліла, бо то не для дорослих сидіння.Дитина пролежала на колінах, позатікали ноги і в дитини в мамки.Треба змінити сидіння і поручні так, мають бути, бо трясе нормально)